PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34021}
5,5 36 057
ocen
5,5 10 1 36057
3,1 9
ocen krytyków
Stara baśń. Kiedy słońce było bogiem
powrót do forum filmu Stara baśń. Kiedy słońce było bogiem

W TVP powinni nadać przynajmniej ograniczenie od 16 lat , w końcu
Bujakiewicz sporo ciała pokazała w tej swojej "magii" :]]]

Ogólnie filmik ciekawy, jednak te powiedzenia w stylu "Niech bogi cie
prowadzą" z deczka dziwne, przerobione chrzescijanskie pozdrowienia średnio
pasują...

Ogólnie film mi się podobał - 8/10

elte18

aha zapomniałem dodać o obsadzie aktorskiej , non stop mamy w Polsce tych
samych aktorów - Olbrychski, Żmijewski, często Pazura i Linda... to spory
problem polskiego kina

elte18

nie cały czas :| a Mroczki? :)

;p

KRÓTKI ^ ^

elte18

Tej no nie przeginaj. Nie mów że w wieku 12 lat nie widziałeś jak wygląda naga kobieta. Już bym nie mówił jakby jakieś wyuzdane sceny seksu były ale ta minuta z nagą Kasią raczej nie wypaczy umysłu dwunastolatka.

reese

heh nie chodzi mi o to czy to jest kobieta czy mężczyzna ;-)
Dla 12-letniego chłopca czy dziewczynki widok ,nawet z daleka,narządów
rodnych które mama i tata ukrywają i nie pozwalają pokazywać innym, to
troszkę za dużo ;) Wiesz, taka dziewczynka zobaczy i może się rozbierać czy
cuś.. Ale nie wiem, jeszcze nie mam dzieci ;P

Tak jak sobie dobrze pomyślę, to wiedziałem około V klasy z obrazków na
przyrodzie ;P Przedtem nie wiedziałem skąd się biorą dzieci itd. Jak w TV
leciały takie sceny i widziałem że się rozbierają to zasłaniałem oczy a
internetu wtedy nie miałem. Jestem wychowany tradycyjnie.

elte18

Oj nie podglądałeś nigdy programów dla dorosłych jak nikt nie patrzył? ;) Mi też rodzice nie pozwalali oglądać wszystkiego jak leci [ja swoim też pewnie nie będę dawał wolnej ręki] ale ciekawość jednak była silniejsza. Akurat nie uważam żeby nagość sama w sobie w takiej ilości wpływała na umysł 12 latka. Wątpię też żeby nastolatki po takiej scenie zaczęły się rozbierać. Ich umysł jest już na tyle rozwinięty że potrafi to przyswoić. Tym bardziej, że teraz dzieci są nad wyraz rozwinięte i gdyby postawić nas w wieku 12 lat z obecnym 12-latkiem to mógłby nas zawstydzić swoją wiedzą ;)

elte18

Ech...przykre. Ja w wieku 4 lat już wiedziałam skąd się wzięłam, a i oglądałam filmy przyrodnicze i o ciele ludzkim i jakoś mnie to nie gorszyło. Pamiętajcie, że to chrześcijaństwo utworzyło z seksualności ludzkiej tabu. A każde dziecko wie jak wygląda pierś matki. I wychowanie na wsi też pomaga. Nagość i seks jakoś nigdy nie były dla mnie sensacją, więc absolutnie nie wiem czemu dorośli robią z tego takie wielkie nie wiadomo co! I jakoś nie zaczęłam się rozbierać ani nic. Więc nie wiem skąd te uprzedzenia! ;) Europejczycy to nie arabowie!

elte18

Właśnie jestem w szóstej klasie. Wy chyba macie nas za jakiś debili? Ten film zupełnie nam nie podziałał na psychikę, czy 'cuś'. Cała nasza klasa jest ciut zboczona, to główny temat naszych żartów... Chyba już dawno ukończyliście 6 klasę, skoro nie wiecie, jak to jest. Na sali oczywiście były śmiech, gdy wspólnie oglądaliśmy ten film, ale naprawdę - dla nas to nic nowego! Trochę dziwnie to brzmi, ale to są polskie realia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones